Przeważnie powiada się, że śnieżnobiaały uśmiech jest najważniejszą wizytówką człowieka. Właściwie każdy z nas śni o wspaniałych, białych oraz prościutkich ząbkach. Chodzimy do dentysty, kontrolujemy regularnie stan naszej jamy ustnej. Częstokroć sporadyczna wizyta w salonie u dentysty to o wiele za mało aby uśmiech wyglądał ładnie. Wszelkiego typu wady zgryzu, wady szczękowo-twarzowe oraz dodatkowo nieprawidłowości związane z zębami – właśnie z takimi kłopotami powinniśmy pójść do ortodonty.

Ortodoncja zajmuje się przede wszystkim korekcją wszelkiego typu wad, diagnostyką a także odpowiednim leczeniem. Konsultacje prowadzone są w każdym wieku pacjenta sugerując się aspektem zdrowotnym i estetycznym.Takim jednym z najbardziej znanych środków w ortodoncji są tak zwane klamerki na zęby. Możemy wymienić aparaty ortodontyczne stałe lub aparaty ruchowe. To, który aparat będzie wybrany dla pacjenta uzależniony jest od wady zgryzu jaką posiada i rozmiaru problemu. Stałe aparaty polecane się w przypadku zębów stałych szczególnie dla nastolatków i dorosłych. Długość ich stosowania również zależna jest od intensywności wady. Dostępnych jest kilka rodzajów tego typu aparatów przeznaczonych dla określonych pacjentów. Możemy wyróżnić aparaty standardowe (metalowe- najpopularniejsze), antyalergiczne (tytanowe), estetyczne (ceramiczne, ceramiczno -kompozytowe, porcelanowe, szafirowe), samoligaturujące, lingwalne a oprócz tego przezroczyste.

Niewątpliwie każdy znajdzie coś dla siebie.Jeżeli zauważymy u siebie pewne zmiany zębowe jak najszybciej musimy pójść do specjalisty ortodonty. Czym dłużej zwlekamy z wizytą tym częściej nasza wada pogłębia się z czasem. Jeśli natura nie obdarzyła nas w 100% zadowalającym zgryzem a śnimy o ładnym uśmiechu- najwyższy czas zacząć działać!

Link: aparaty stałe Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *