Uważam, że każdy, kto lubi podróże i zwiedzanie przeróżnych ciekawych a także wspaniałych miejsc, winien pojechać do Bolesławca. To miasto , które położone jest w województwie dolnośląskim zaliczane jest do najładniejszych miejscowości, toteż warto je zwiedzić.

Nie tylko i wyłącznie z uwagi na piękną ceramikę, z jakiej to miasto słynie, lecz też w celu zobaczenia pozostałych atrakcji turystycznych dostępnych na miejscu. Naturalnie nie umniejszając niczego wyrabianej tutaj ceramice – jest przecudna i warto odwiedzić jej muzeum, jeżeli nie zechcemy kupić jakiegoś egzemplarza na pamiątkę do swojego mieszkania. Jednym z najbardziej urokliwych miejsc w mieście jest z pewnością jego stary rynek. Jeśli chodzi nam o oferty noclegowe – hotel bolesławiecgwarantuje kilka lokalizacji niedaleko zachwycającego rynku, przez co mamy możliwość szybciej i częściej się na nim znaleźć. A jest po co, bo odnowione, różnokolorowe budynki robią niesamowite wrażenie. Wieczorem jest jeszcze lepiej, bo władze miasta włączają iluminacje , które podkreślają wspaniałość okolicznych budowli.

Wieczorny spacer po bolesławskim rynku musi być numerem 1 w każdym turystycznym planie zajęć. Kolejnym interesującym miejscem do zobaczenia jest tutejsza bazylika, która to jest lokalnym zabytkiem, ponadto park, który otacza bazylikę dodatkowo dopełnia ogromu piękna całości. To prawdziwa gratka dla ogromnych fanów budowli z minionych wieków. Przy tym, co każdego z nas powinno bardzo ucieszyć, jeżeli chodzi o znany hotel Bolesławiec należy on do jednych z tańszych lokali dla turystów. Weekend albo wakacje spędzone w nim wychodzą całkiem przystępnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *