Jak w każdej branży, tak też w budowlance funkcjonują spółki, których specjalizacje są do siebie niezwykle podobne. Dobrym przykładem są biura projektowe i konstrukcyjne. Przez wiele osób biura projektowe kojarzone są poprawnie – dla nich biuro projektowe to zespół architektów tworzących projekty obiektów.

Znacznie więcej niepewności wywołują spółki , które zajmują się konstrukcjami. Czym więc jest biuro konstrukcyjne? Jego profesjonaliści – nie tylko i wyłącznie architekci, lecz przede wszystkim inżynierowie- rozpoczynają pracę w chwili stawiania budynku. Na początek dokonują wielu ważnych obliczeń a dodatkowo dokładnych analiz rozwiązań technicznych po to, ażeby budynek zbudowany był z ekonomicznych komponentów, lecz też spełniał wszystkie wymagania bezpieczeństwa. Inżynierowie dobierają fundamenty nośne w celu gwarancji wytrzymałości danego obiektu.

Eksperci , którzy są zatrudnieni w tego typu biurze są więc osobami realizującymi wykonany szkic, który następnie wcielany jest w życie. Każdy przyszły pracownik biura konstrukcyjnego musi mieć stosowne kompetencje. To między innymi: – dobra znajomość systemów projektowania- umiejętność wykonywania obliczeń wytrzymałościowych; – wykonywanie rysunków technicznych; – sprawne posługiwanie się komputerem. Zatrudnienie w biurze konstrukcyjnym wiąże się z pracą przed laptopem. Z tą pracą wiąże się obsługiwanie programów komputerowych, nawiązywanie współpracy z biurami architektonicznymi oraz stały kontakt z klientami. Osoba pracująca w taki biurze dba również o regularne monitorowanie powstałych obiektów oraz zadbanie o to, by konstrukcja nie zawiodła w czasie użytkowania.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *