Panuje u nas zwyczaj przesyłania sobie kartek z okazji świąt np. Wielkanocy czy Bożego Narodzenia. Co prawda ten piękny zwyczaj jest teraz zdominowany przez wygodniejsze sms-y, ale dodanie kartki okolicznościowej do prezentu cały czas jest powszechnie używane i na pewno bardzo miłe.

Historia kartek na różne okoliczności Tradycja wysyłania kartek z życzeniami ma swój początek w Starożytnych Chinach, była ona również praktykowana przez Starożytnych Egipcjan. Ci drudzy przekazywali sobie nawzajem życzenia na papirusie. Ten zwyczaj w Europie rozwinął się w XV wieku. Na lata 50 XIX w. przypadło przekazywanie kartek w kopertach. Aktualnie są to przeważnie koperty kolorowe. Ręcznie robione kartki okolicznościowe Nie ma nic co bardziej ucieszy osobę obdarowaną niż upominek wykonany własnoręcznie a także wręczony osobiście solenizantowi. Taki podarunek jest w szczególności doceniany przez odbiorcę, bo ma wymiar bardziej osobisty. Jeżeli do prezentu chcielibyśmy dołączyć życzenia, dobrym akcentem będzie na pewno wymyślenie nie za długiego, rymowanego wierszyka. Także samą kartkę możemy wykonać samodzielnie.

Wystarczy nam do tego klej, kawałek brystolu, kolorowe wstążki i ciekawe brokatowe naklejki, które dostępne są w sklepie z artykułami papierniczymi. W zależności od typu świętowanego wydarzenia (narodzin dziecka, urodzin, rocznicy ślubu) do naszego małego rękodzieła będziemy mogli dołączyć ozdoby pasujące do okazji. Kapitalnie będą tu pasować również ozdobne koperty, będące uzupełnieniem całości naszej pracy.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *