Jeżeli twoja marka ma serwer VPS, to w trosce o jej bezpieczeństwo musisz przeprowadzić testy penetracyjne. Pomogą one odnaleźć luki w oprogramowaniu, zagwarantować bezpieczeństwo posiadanych przez ciebie systemów a ponadto wyeliminować pojawiające się zagrożenia. Uwagę na nie muszą zwrócić przede wszystkim ci do których obowiązków należy administracja serweram. Bowiem w sytuacji ataku, może dojść do wycieku danych, który w bardzo wielu przypadkach jest powiązany z bardzo wysokimi pieniędzmi.

 

Poza pieniędzmi, które możemy stracić, bardzo ważną sprawą jest również zaufanie klientów, którzy liczą na wysoki poziom bezpieczeństwa powierzonych danych, a które możemy utracić w niespodziewanym ataku. Powinniśmy uczyć się na błędach innych, wiele przypadków z zeszłego roku mówi nam o przedsiębiorstwach, które nie licząc wycieków danych, całkowicie utraciły do nich dostęp. Fachowo przeprowadzone testy, do jakich zaangażowani zostali specjaliści to słuszna inwestycja, o której powinniśmy poważniej pomyśleć w pewnym momencie rozwoju spółki.

 

Jeśli nie jesteś pewny, co do formy testowania bezpieczeństwa, https://asap-software.pl/administracja-serwera-linux/ wyjdzie ci na przeciw oferując bezpłatne konsultacje eksperckie, jakie wytłumaczą zasadę funkcjonowania a także wykonywania testów penetracyjnych, dostosowanych indywidualnie do twoich wymagań. Jednak niezależnie od złożoności twojej firmy, jeżeli pracuje ona z użyciem internetu powinieneś zainteresować się przeprowadzeniem podstawowych testów DDos, które bardzo często nie należą do drogich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *