Sędziwy wiek, dla każdego z nas zdaje się być kłopotliwy przy konfrontacji pod względem finansowym, lecz zwłaszcza pod względem zdrowia. Na szczęście żyjemy w dobie rozwiniętej technologii, która może przezwyciężyć dużo chorób pojawiających się po sześćdziesiątym roku życia. Dlatego jesteśmy w stanie pracować dłużej, lepiej widzieć a także słyszeć wyraźniej. Ostatnie badania dotyczące słuchu potwierdzają, że osoby przestrzegające prawidłowej diety a także spędzających co najmniej godzinkę dziennie na ćwiczeniach, cierpią na dużo mniejszą ilość przywar związanych ze słuchem.

 

Badania wykazały również, że osoby, które spędzają na śnie siedem do ośmiu godzin, dużo lepiej znosili zmiany dotyczące zaburzeń słuchowych. Okazuje się, że dosłownie właściwe warunki snu, wpływają na kondycję uszu. Ciągłe zatykanie uszu w trakcie snu, skutkuje zbyt wysoką produkcją woskowiny usznej. Z tego powodu ucho zaczyna zatykać się stopniowo, aż do całkowitej głuchoty. Później konieczna będzie interwencja doktora. To zjawisko jest dość znane, ale niestety przeważnie ignorowane przez wielu ludzi. W przeprowadzonym badaniu jedynie co szósty pacjent cierpiał na problemy ze słuchemkłopoty słuchowe. Jednak nie były one na tyle poważne, by decydować się na użycie aparat słuchowy strzelno. Jedynie dwóm procent badanym, zalecono, by wykorzystali aparaty słuchowe. Wskazanie lekarza poparte zostało indywidualnymi badaniami, jednakże pacjenci używali go tylko w sytuacjach nadmiernego hałasu.

 

Technologia bezbłędnie pomaga nam w bardzo wielu sytuacjach. Jednakże nie zapominajmy, że jest ona wyłącznie środkiem zastępczym w większości naszego organizmu i nie zastąpi w stu procentach efektów zdrowego trybu życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *