Słowiński Park Narodowy leży na północnym krańcu Polski nad samym Morzem Bałtyckim, a jego główną atrakcję stanowią ruchome wydmy, unikat przyrody na skalę światową. Niewielu obywateli Polski jest świadomych, jak ogromnym zainteresowaniem cieszą się one wśród przyjezdnych. I nic w tym dziwnego – to niesamowita część przyrody. Aby obejrzeć to niezwykłe zjawisko, trzeba dostać się tam rowerem albo na piechotę, jednakże odległość do przebycia wynosi około siedem kilometrów (jeśli startujemy z parkingu w Rąbce).
Więc jeśli mamy małe dzieci, lepiej nie wybierać się na taki spacer. Na szczęście w trakcie sezonu oferujemy jeszcze dodatkową opcję, jaka w szczególności u dzieci wzbudzi zachwyt. Kiedy 1szy raz wybrałam się z dobrymi przyjaciółmi do miejscowości Łeba, mój kolega od razu ogłosił: Wsiadamy w meleks Łeba wydmy! I tak też zrobiliśmy. Przejażdżka elektrycznym autem była super przygodą dla maluchów, jednak najwspanialsze atrakcje na koniec podróży. Ładna przyroda, zapierające dech w piersiach wydmy piaskowe, atmosfera jak na pustyni. Wielka szkoda, że ruchy wydm nie jesteśmy w stanie zaobserwować tzn. gołym okiem.
Niedaleko wielka, właściwie opuszczona przez ludzi plaża. Widoki naprawdę robią niesamowite wrażenie. Dodatkowo w pobliżu położone jest muzeum wyrzutni rakiet. Przy okazji odkryliśmy, że do muzeum jest możliwość dotrzeć również statkiem płynąc przez Łebsko, jednakże tak samo jak przy meleksach, przewozy są realizowane wyłącznie w sezonie turystycznym. Na pewno następnym razem spróbujemy obyć rejs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *